همایش «مرز، مناسبات اجتماعی و توسعه فرهنگی»

تاریخ برگزاری : ۱۴ آبان ۱۳۹۹ رویدادها
همایش «مرز، مناسبات اجتماعی و توسعه فرهنگی»

رییس جهاددانشگاهی استان کردستان از برگزاری همایش «مرز، مناسبات اجتماعی و توسعه فرهنگی» ۱۴ آبان در استان کردستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان، چیا سهراب‌‌نژاد اظهار کرد: همایش «مرز، مناسبات اجتماعی و توسعه فرهنگی» به همت جهاددانشگاهی کردستان ۱۴ آبان‌ در استان برگزار می‌شود.

وی به محورهای جشنواره در دو بخش مرز و مناسبات اجتماعی و مرز و توسعه فرهنگی اشاره کرد و افزود: پژوهشگران و اندیشمندان می‌توانند آثار خود را در بخش مرز و مناسبات اجتماعی با موضوعات زندگی مرزنشینی و مناسبات قومی، مرز توسعه انسانی و تعلقات مرزی، مرز و مناسبات بین نسلی مرزنشینان، مرزنشینان، توریسم و توسعه گردشگری، نظام خانواده و مناسبات خانوادگی در مناطق مرزی، مهاجرت و پیامدهای احتمالی آن در مناطق مرزنشین، معیشت مرزی و دگردیسی مناسبات اجتماعی و فرهنگی تجربه زیسته مرزنشینان(مخاطرات اجتماعی و مشارکت اجتماعی) به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

سهراب‌نژاد بیان کرد: سبک زندگی مرزنشینان، مرز، آموزش و توسعه فرهنگی، بازنمایی مرزنشینان در رسانه‌ها، آمایش مناطق مرزی با تأیید برراهبردها، مرز، نظام سلامت و مسایل زیست محیطی، زیست فرهنگی و ارتباطات فرهنگی در مرز، زیست جهان اجتماعی و ارزش‌های فرهنگی در مناطق مرزی و توسعه فرهنگی مناطق مرزنشین در اسناد بالادستی و برنامه توسعه کشور از موضوعات بخش مرز و توسعه فرهنگی است.  

وی با اشاره به این که علاقه مندان تا ۲۰ مهرماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، افزود: پژوهشگران و اندیشمندان می توانند مقالات خود را به آدرس ایمیل jdf.kurdestan@gmail.com ارسال کنند.

رییس جهاددانشگاهی کردستان به زمان اعلام نتایج همایش «مرز، مناسبات اجتماعی و توسعه فرهنگی» اشاره و عنوان کرد: نتایج داوری این همایش هشتم آبان‌ماه اعلام می شود.

وی یادآور شد: این همایش با مشارکت استانداری کردستان، دانشگاه کردستان، دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا، نیروی انتظامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، سپاه بیت‌المقدس، فرماندهی مرزبانی استان کردستان و ... برگزار خواهد شد.