آغاز طرح مراکز نوآوری و شتابدهی جوانان در ۱۳ استان

۰۲ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۷:۵۰ کد : ۲۸۲۹۹ اخبار اخبار عمومی
تعداد بازدید:۵۳
با توجه به توافق انجام شده بین سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان و معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و با هدف شناسایی جوانان خلاق و کارآفرینی و شتابدهی کسب و کارهای فناورانه آنها، طرح ایجاد مراکز نوآوری و شتابدهی جوانان در ۱۳ استان کشور همزمان با ایام ا.. دهه فجر آغاز به کار کرد.
آغاز طرح مراکز نوآوری و شتابدهی جوانان در ۱۳ استان

به گزارش روابط عمومی سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی، این طرح در سال 98 در 5 استان ایلام، هرمزگان، بوشهر، زنجان، کردستان بصورت پایلوت اجرایی شده بود که با توجه به نتایج موفقیت‌آمیز آن، در توافق جدید طرح در  13 استان گسترش یافته است.

این طرح در سه فاز ترویجی، نوآوری و شتابدهی اجرا می‌شود، در هر فاز رویدادها و دوره‌های متعدد و متناسب با روند رشد کسب و کارهای نوپا برگزار می‌شود تا افراد خلاق و مستعد شناسایی و با پرورش ایده‌ها و تشکیل تیم های کاری بتوانند  کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند،‌ ارایه خدمات مشاوره، تجاری‌سازی و فضای‌کار اشتراکی به استارتاپ‌ها و فناوران از دیگر بخشهای این طرح می‌باشد که به جوانان 18 تا 35 ساله هر استان ارایه خواهد شد.

لازم به ذکر است، مهمترین ویژگی این طرح آن است که افراد فاقد ایده و هدف مشخص برای ورود به عرصه کارآفرینی را که در سایر طرح‌ها و برنامه‌های توسعه فناوری کشوری، مغفول مانده‌اند را مورد توجه قرار می‌دهد و موضوع فعالیت هر مرکز نیز متناسب با ظرفیت‌های استانی و توانمندی‌های واحد جهاددانشگاهی در آن استان می‌باشد تا جهت‌گیری کسب و کارهای ایجاد شده در مسیر توسعه منطقه‌ای و رفع چالش‌های استان باشد.

گفتنی است، استانهای ایلام، هرمزگان، فارس، زنجان، کرمانشاه، سمنان، گلستان، لرستان، چهارمحال بختیاری، آذربایجان غربی، اردبیل، مرکزی و قزوین محل اجرای طرح مذکور می باشند.


( ۱ )

نظر شما :