دکتر بادکو در هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان اعلام کرد :

چگونگی ایجاد و توسعه مراکز نوآوری و شتابدهی جوانان (منش) در سراسر کشور

۱۱ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۷ کد : ۲۸۶۰۶ اخبار اخبار عمومی
تعداد بازدید:۶۱
رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی در هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان، چگونگی ایجاد و توسعه مراکز نوآوری و شتابدهی جوانان (منش) در سراسر کشور را تشریح کرد.
چگونگی ایجاد و توسعه مراکز نوآوری و شتابدهی جوانان (منش) در سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی ستفا،͏ دکتر بهروز بادکو رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی در این نشست که با حضور دکتر سلطانی͏ فر وزیر ورزش و جوانان، دکتر تندگویان معاون وزیر ورزش و جوانان، سردار محمد حسین سپهر فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت͏ آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح، حجه الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، دکتر بیجندی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی و نمایندگان دستگاه های مختلف برگزار شد گفت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و همچنین تاکید ریاست محترم جمهوری بر توجه به جوانان فعالیت های مختلفی در جهاد دانشگاهی دنبال می شود یکی از آن ها ایجاد مراکز منش است.

وی به راه͏ اندازی سه پارک علم و فناوری و ده͏ها مرکز رشد و مرکز نوآوری در سراسر کشور توسط تصریح کرد: خوشبختانه با تفاهم͏ نامه͏ ای که بین جهاد دانشگاهی و وزارت ورزش و جوانان وجود دارد بحث راه͏ اندازی منش مورد توجه قرار گرفته و گسترش یافته است.

رئیس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان بر توسعه زیست بوم کارآفرینی در کشور اشاره  و تاکید کرد: در قالب راه اندازی منش تلاش͏های خوبی برای برگزاری رویدادهای کارآفرینی، توسعه اشتغال و توسعه مهارت ورود به بازارکار شکل گرفته است.


وی افزود: در سال جاری ۷۵ رویداد و با شرکت ۳۲۱۰ نفر برگزار شده و ۷۲۰ نفر توانسته اند در همین راستا به بازارکار و اشتغال برسند.


دکتر بادکو با اشاره به اینکه در حال حاضر در ۱۳ استان کشور با حمایت وزارت ورزش، مراکز راه͏ اندازی منش نهایی شده خاطرنشان کرد: انشاا... با همکاری͏های مشترک در سال ۱۴۰۰ همه استان͏های کشور دارای مراکز منش خواهند شد که البته تعداد این مراکز در برخی از استان͏ها می͏تواند بیش از یک مرکز باشد.


نظر شما :