مراسم تکریم سرپرست و معارفه‌ی رییس جدید سازمان ستفای جهاددانشگاهی

۲۰ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۷:۵۵ کد : ۱۷۰۹۸ اخبار اخبار عمومی
تعداد بازدید:۳۳
صبح امروز، سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ، مراسم تکریم دکتر بیجندی سرپرست سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی و معارفه‌ی دکتر بادکو رییس جدید ستفا با حضور رییس جهاددانشگاهی و معاونان این نهاد در سالن کنفرانس سازمان ستفا برگزار شد.
مراسم تکریم سرپرست و معارفه‌ی رییس جدید سازمان ستفای جهاددانشگاهی

دکتر طیبی در مراسمی  که صبح امروز برای تکریم سرپرست پیشین و معارفه‌ی رییس جدید سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی در سالن کنفرانس این سازمان برپا شد، با اشاره به پیگیری توسعه‌ی فعالیت‌های این نهاد در خدمت پیشرفت کشور به شکل مناسب در حوزه‌های مختلف، ‌بیان کرد: اصرار ما بر این است که هر واحد سازمانی دارای فعالیت‌های شاخص باشد و به دنبال توسعه‌ی منابع برای سرعت‌بخشی به فعالیت‌ها هستیم و تا حد زیادی این تلاش‌ها حاصل شده است.

وی ادامه داد: باید به‌دنبال روش‌های جدید برای توسعه‌ی فعالیت‌ها و استفاده‌ی مردم از این خدمات در داخل و گسترش آن به خارج از کشور باشیم.

رییس جهاددانشگاهی اضافه کرد: لازمه‌ی این فعالیت‌ها این است که فناوری‌هایی که بلوغ رسیده از بدنه‌ی این نهاد در قالب مدل شرکتی با سهیم‌شدن اعضا جدا شود و فعالیت خدمات‌رسانی بهتر به جامعه را انجام دهد.

دکتر طیبی با اشاره به تجربه‌ی ایجاد شرکت و موسسه در جهاددانشگاهی، تشریح کرد: هم‌اکنون سیاست جدید دولت با نگاه به دنیا، شرکت‌داری به شکل خصوصی است و ما باید این تجربه را با سرعت بیشتری به پیش ببریم و این شرکت‌ها منجر به ایجاد برَندهایی در شأن جهاددانشگاهی برای کارهای بزرگ باشند.

وی افزود: اگر می‌خواهیم در خارج از کشور نیز فعالیت داشته باشیم، باید به‌شکل مدل شرکتی این موارد را دنبال کنیم؛ از شرکت‌هایمان توقع سودآوری و بهره‌وری بالا داریم تا از وابستگی به بودجه‌ی کشور به‌سرعت بکاهیم و این بودجه در حوزه‌ی زیرساخت‌ها و توسعه‌ی آموزش و پژوهش صرف کنیم.

در پایان این مراسم، از تلاش‌های دکتر محمدصادق بیجندی سرپرست سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاددانشگاهی تقدیر و دکتر بادکو رییس جدید این سازمان معارفه شد.
بر اساس قوانین جهاددانشگاهی و به لحاظ جایگاه، رییس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان، معاون رییس جهاددانشگاهی محسوب می‌شود.
گفتنی است پیش‌ازاین، دکتر بیجندی معاون آموزشی جهاددانشگاهی به مدت دو سال دیگر از سوی رییس این نهاد در سمت خود ابقا شده است.

 
 

 
 
( ۲ )

نظر شما :