مراسم تکریم رییس پیشین و معارفه سرپرست جدید مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی البرز برگزار شد

۱۸ تیر ۱۳۹۹ | ۰۷:۲۳ کد : ۱۹۸۸۶ اخبار اخبار عمومی
تعداد بازدید:۲۶
مراسم تکریم دکتر ربانی رییس سابق و معارفه مهندس عباسی رییس جدید پارک علم و فناوری البرز و سرپرست مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی ۱۶ تیر برگزار شد.
مراسم تکریم رییس پیشین و معارفه سرپرست جدید مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی، مراسم تکریم دکتر ربانی رییس سابق و معارفه مهندس عباسی رییس جدید پارک علم و فناوری البرز و سرپرست مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی با حضور دکتر پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، دکتر بادکو معاون رییس جهاددانشگاهی و رییس سازمان تجاری͏سازی فناوری و اشتغال دانش͏آموختگان و جمعی از مدیران و اعضا ۱۶ تیر برگزار شد.

پارک علم و فناوری البرز یک پارک ویژه در کشور است

دکتر پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش͏های دکتر ربانی عنوان کرد: از زمانی که مجتمع تحقیقاتی جهاددانشگاهی در این مجموعه شروع به کار کرد، قسمت͏های پژوهشی جهاددانشگاهی که نیازمند آزمایشگاه و فضا بودند در این محل شکل گرفتند.

وی گفت: پارک علم و فناوری مجموعه͏ای است که نظیر آن در کشورهای دیگر هم وجود ندارند و این اکوسیستم با وجود کارگاه͏ها، آزمایشگاه͏ها و ... در نوع خود بی͏نظیر است.

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی افزود: وجه تمایز این پارک در بین ۴۳ پارک فناوری کشور وجود مراکز پژوهش و فناوری و تولید نیمه͏صنعتی در آن است که باید از این وجه تمایز استفاده کرد و از پتانسیل آن برای ایجاد ارزش افزوده و ثروت و بهبود اقتصاد دانش͏بنیان استفاده کرد. این مجتمع در واقع ویترین جهاددانشگاهی است و ثمره فعالیت͏های علمی و پژوهشی جهاددانشگاهی را به نمایش می͏گذارد. جهاد هم باید بیش͏ازپیش به این پارک توجه کند و درآینده این تعامل بین پارک و جهاددانشگاهی بیشتر خواهد شد تا فضا و بستر بهتری بین جهادگران و فناوران و صنعتگران به وجود آید.

دکتر پورعابدی تصریح کرد: علی͏رغم شرایط نامناسب موجود در کشور و بحران کرونا که همه جهان را درگیر کرده و همین͏طور تحریم͏های ظالمانه͏ای که به مردم ما تحمیل شده، می͏توان این شرایط را بستر مناسبی برای رشد کسب͏وکارهای داخلی و پارک͏های علم و فناوری به سمت اکتفا به توان داخلی در نظر گرفت.

استفاده بیشتر از فضای موجود در مجموعه پارک علم و فناوری البرز

در ادامه دکتر بادکو معاون جهاددانشگاهی و رییس سازمان تجاری͏ سازی فناوری در این مراسم گفت: تاکید ما این است که از فضای موجود مجموعه پارک علم و فناوری البرز استفاده شود و هم͏ افزایی واحدهای فناور جهاددانشگاهی و بخش خصوصی مستقر در پارک علم و فناوری البرز هر چه بیشتر توسعه یابد.

دکتر بادکو با اشاره به این͏که مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی مجموعه͏ای عظیم و حاصل ۴۰ سال تجربه و توان جهاددانشگاهی در حوزه تولید دانش و فناوری است، اظهار کرد: این پارک در نزدیکی پایتخت، مجاورت دانشگاه خوارزمی و همچنین در کنار مجموعه علمی و صنعتی و همچنین در کنار پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) که در استان البرز مستقر شده است، قرار دارد و باید همکاری و هم͏ افزایی در همه این زمینه͏ ها مورد توجه پارک باشد.

دکتر بادکو افزود: همه دانش͏ آموختگان و جوانان باید بتوانند در این پارک مستقر شوند و از مزایا و امکانات آن برای ایده پردازی و تجاری͏ سازی استفاده کنند.

تلاش برای تبدیل پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی در زمینه تبدیل دانش و فناوری به ثروت

در ادامه مهندس عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز و سرپرست مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی گفت: همه ما جهادگر هستیم و باید همواره کار و تلاش مضاعف داشته باشیم.

وی با سپاس و تقدیر از تلاش͏های شبانه͏روزی دکتر ربانی و تیم کاری ایشان اظهار داشت: دکتر ربانی و همکاران این مجموعه کارهای بسیار عظیمی را انجام داده͏ اند و باید این تلاش͏ها را با تلاش و قدرت بیشتر دنبال کرد.

رییس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه باید از پتانسیل͏ های واحدها و مراکز و واحدهای مختلف مستقر در مجتمع و پارک علم و فناوری البرز بیش از گذشته استفاده کنیم، اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد پارک علم و فناوری البرز نه تنها پارک استقرار شرکت͏های دانش͏ بنیان بلکه پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی در زمینه تبدیل دانش و فناوری به ثروت تبدیل شود.

پارک علم و فناوری البرز توانسته نقش بسیار مهمی در توسعه فناوری در سطح ملی و استانی ایجاد کند

دکتر ربانی رییس پیشین پارک علم و فناوری البرز با ارایه گزارشی از بخش͏های مختلف مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز گفت: در چند سال کار پرتلاش و جهادی کارکنان و مدیران این مجموعه، شاهد موفقیت͏های بسیاری در پارک و مجتمع تحقیقاتی بودیم که نتیجه تلاش عاشقانه و جهادگرانه همه همکاران بوده است.

وی با اشاره به جایگاه شرکت͏های دانش͏ بنیان در توسعه کشور و تعامل و امضای تفاهم͏نامه͏ های مشترک با دستگاه͏های مختلف اظهار داشت: همه تلاش مجموعه پارک علم و فناوری البرز در تعاملات استانی و کشوری این بود که زیرساخت͏های لازم برای ایجاد و توسعه شرکت͏های دانش͏ بنیان فراهم شود و در این زمینه زیرساخت͏های بسیار مهمی در ابعاد مختلف برای این پارک فراهم شده است.

دکتر ربانی با اشاره به اهمیت پارک͏های علم و فناوری در توسعه فناوری استان͏ها و مناطق مختلف کشور افزود: پارک علم و فناوری البرز در استان البرز که قطب علمی و فناوری کشور است توانسته نقش بسیار مهمی در توسعه فناوری در سطح ملی و استانی ایفاد کند.

گفتنی است، در پایان از تلاش͏های دکتر ربانی با اهدای تندیس و لوح͏ از سوی رییس و معاونان جهاددانشگاهی، مراکز علمی جهاددانشگاهی، مدیران واحدهای فناور و شرکت͏های مستقر و کارکنان مجموعه تقدیر و تشکر به عمل آمد.


نظر شما :