ارایه گزارشی از دستاوردهای مراکز نوآوری و شتابدهی جوانان به وزیر ورزش و جوانان

۰۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۰ کد : ۲۰۷۰۷ اخبار اخبار عمومی
تعداد بازدید:۱۵
با توجه به ایجاد مراکز نوآوری و شتابدهی جوانان توسط سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان (ستفا) و معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان که سال گذشته در ۵ استان زنجان، ایلام، بوشهر، کردستان و هرمزگان اجرایی شده بود، طی جلسه‌ای با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونان ایشان گزارشی از روند اجرایی این طرح و دستاوردهای آن ارایه شد.
ارایه گزارشی از دستاوردهای مراکز نوآوری و شتابدهی جوانان به وزیر ورزش و جوانان

به گزارش روابط عمومی سازمان تجاری ͏سازی فناوری و اشتغال دانش͏آموخنگان جهاددانشگاهی،  در این جلسه که با حضور دکتر طیبی رییس جهاد دانشگاهی، دکتر بهروز بادکو معاون جهاد دانشگاهی و رییس ستفا و مهندس بختیاری معاون تجاری سازی و امور پارکها و مراکز رشد ستفا برگزار گردید، ابتدا دکتر طیبی گزارشی از آخرین شرایط تفاهم نامه امضا شده بین جهاد دانشگاهی و وزارت ورزش و جوانان در سال گذشته اشاره نمودند و اعلام آمادگی کرد، در زمینه های آموزش، اشتغال جوانان و تولید مکملهای غذایی می توانیم فعالیت های بیشتری را انجام دهیم. 

در ادامه دکتر بادکو ضمن معرفی مراکز نوآوری و شتابدهی جوانان و دستاوردهای آن در ۵ استان زنجان، ایلام، بوشهر، کردستان و هرمزگان، پیشنهادهایی با توجه به تجارب اجرای پایلوت طرح ارایه نمودند.

رییس ستفا در ادامه افزود، در این طرح به سمتی حرکت کردیم تا در این ۵ استان جوانانی که واجد استعداد هستند اما بنا به دلایل مختلف نتوانستند از امکانات،͏ تسهیلات و حمایتهای زیست بوم فناوری کشور استفاده کنند را با یک سری رویدادهای انگیزشی، ایده پروری و تیم سازی برای ورود به زیست بوم کسب و کار آماده نماییم و در ادامه بتوانیم با ارایه آموزشها، مشاوره͏ها و شبکه سازی ، آنها را در کسب و کارشان همراهی نماییم.

در ادامه مهندس تندگویان ضمن تشکر از زحمات جهاد دانشگاهی در ایجاد این مراکز، افزودند: اگر منابع بیشتر تخصیص یابد قطعا شاهد دستاوردهای بیشتری خواهیم بود. معاون ساماندهی امور جوانان در ادامه خواستار توسعه طرح در تمامی استانهای کشور شدند.

در انتهای جلسه دکتر سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان ضمن موافقت با توسعه همکاری های مشترک با جهاد دانشگاهی از جمله اجرای طرحهایی همچون ایجاد مراکز نوآوری و شتابدهی جوانان، بر توسعه مراکز نوآوری و شکوفایی در سایر استانهای کشور تاکید نمودند.


نظر شما :